অসম চৰকাৰৰ প্ৰতিটো চাকৰিৰ খবৰ পোনপ্ৰথমে আপোনাৰ মোবাইলত পাবলৈ যোগদান কৰক 

Telegram Channel 
 WhatsApp 

jobinassamDownload Our App: Click Here

24 May 2022

Success Story of Ankita Nagar

মধ্য প্ৰদেশৰ ইন্দোৰত পাচলি বিক্ৰী কৰি কোনোমতে চলাই থকা পৰিয়ালৰ এগৰাকী ২৯ বছৰীয়া কন্যা অংকিতা নাগৰে চিভিল জাজৰ (civil judge) দৰে দ্বিতীয় শ্ৰেণীৰ পদৰ বাবে নিৰ্বাচিত হয়।

Success Story of Ankita Nagar

ইন্দোৰৰ জীয়ৰী অংকিতা নাগৰে (Ankita Nagar) বিস্ময়কৰ কাম কৰিছে। অংকিতাই ইন্দোৰত মাক দেউতাকৰ সৈতে পাচলি বিক্ৰী কৰে। সময় পোৱাৰ লগে লগে তেওঁ পঢ়ি আছিল। আনকি অসামৰিক ন্যায়াধীশ হিচাপে নিৰ্বাচিত হোৱাৰ পাছতো, অংকিতাই তাইৰ দোকানত উপস্থিত হৈছিল আৰু পাচলি বিক্ৰী কৰি আছিল। অংকিতাৰ সফলতাই তাইৰ গোটেই পৰিয়ালটোক লৈ গৌৰৱান্বিত। অসামৰিক ন্যায়াধীশ হোৱা অংকিতাই তৃতীয় প্ৰচেষ্টাত এই সফলতা অৰ্জন কৰিছে। এলএলবি অধ্যয়নৰ সময়ত তাই অসামৰিক ন্যায়াধীশৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই আছিল। অভিভাৱকসকলেও কেতিয়াও তেওঁলোকৰ বিত্তীয় পৰিস্থিতিক ইয়াৰ অধ্যয়নৰ পথত আহিবলৈ নিদিয়ে।

 

প্ৰতিদিনে আঠৰ পৰা 10 ঘণ্টা অধ্যয়ন

অংকিতাই কৈছিল যে তাই একেৰাহে আঠৰ পৰা ১০ ঘণ্টা পঢ়িছিল। পৰিয়ালৰ অভিভাৱকে পাচলি বিক্ৰী কৰে। অংকিতাই সময়ে সময়ে তেওঁলোকক সহায় কৰিছিল। অংকিতাৰ দেউতাকে পুৱা :০০ বজাত উঠি মাণ্ডিলৈ গৈছিল, যেতিয়া তেওঁ মাণ্ডিৰ পৰা পাচলি আনিছিল, অংকিতাই ষ্টলত পাচলি বিক্ৰী কৰিছিল। অসামৰিক ন্যায়াধীশ হোৱা অংকিতাইও তাইৰ জীৱনত যথেষ্ট সংগ্ৰাম কৰিছে। এই সংগ্ৰামৰ ফল অৱশেষত অংকিতা আৰু তাইৰ পৰিয়াললৈ আহিছে।

 

অংকিতা নগৰ সপোনৰ বাবে বিয়া হোৱা নাই

একে সময়তে, অংকিতাই তাইৰ সপোন পূৰণ কৰিবলৈ বিয়াও কৰা নাই। তেওঁৰ ডাঙৰ ভায়েক আৰু সৰু ভনীয়েক বিবাহিত। অংকিতাই কৈছে যে মই নিৰপেক্ষভাৱে নিৰ্ভীক ' আৰু এতিয়া সাধাৰণ লোকসকলক সহায় কৰিম আৰু তেওঁলোকক ন্যায় পাম। কঠোৰ পৰিশ্ৰমকৰাৰ পিছতো বহুবাৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰি পৰীক্ষাত অনুদান দিয়া শিশুসকলৰ বাবেও অংকিতা এক অনুপ্ৰেৰণা। অংকিতাও বহুবাৰ বিফল হৈছিল কিন্তু লক্ষ্যৰ পৰা আঁতৰি নাছিল। দৃঢ় আত্মবিশ্বাসে তেওঁক সফল কৰি তুলিছে।