অসম চৰকাৰৰ প্ৰতিটো চাকৰিৰ খবৰ মোবাইলত পাবলৈ আমাৰ গ্ৰুপত যোগদান কৰক 

 Telegram Channel 
 WhatsApp 

26 Jul 2021

এপিডিচিএলত ম'বাইল নম্বৰ কেনেদৰে পঞ্জীয়ন কৰিব - How to Update Mobile No. in APDCL Website

এপিডিচিএল 'বাইল নম্বৰ আপডেট


অসম পাৱাৰ ডিষ্ট্ৰিবিউচন কোম্পানী লিমিটেডে (APDCL) উপভোক্তা আধাৰ নম্বৰ, ইমেইল আইডি, আৰু জীৱিকাৰ বিৱৰণ পঞ্জীয়ন/আপডেট কৰা আৰু এপিডিচিএলৰ সৈতে মোবাইল নম্বৰ লিংক কৰাটো বাধ্যতামূলক কৰিছে তেওঁলোকে ইয়াৰ উপভোক্তাসকলক 2021 চনৰ 31 জুলাইৰ আগতে অফিচিয়েল ৱেবছাইটত (apdcl.org) বিৱৰণঅনলাইন আপডেট কৰিবলৈ অনুৰোধ কৰে গ্ৰাহকসকলে এপিডিচিএল কাৰ্যালয়লৈ গৈ তেওঁলোকৰ বিৱৰণ অফলাইনআপডেট কৰিব পাৰে

 

.পি.ডি.চি.এল.-য়ে ঘোষণা কৰিছিল যে যিসকল গ্ৰাহকে 2021 চনৰ 31 জুলাইৰ আগতে বিৱৰণ আপডেট কৰাত ব্যৰ্থ হয়, তেওঁলোকক অস্থায়ীভাৱে বিদ্যুৎ সংযোগৰ পৰা বাধা দিয়া ' পাৰে


APDCL Mobile Number Update


এপিডিচিএলত 'বাইল নম্বৰ লিংক/আপডেট কৰাটো কিয় বাধ্যতামূলক?

 

এপিডিচিএলৰ সৈতে উপভোক্তা মোবাইল নম্বৰ আৰু ইমেইল আইডি আপডেট/ পঞ্জীয়ন কৰাৰ মুখ্য কাৰণ হৈছে যে এপিডিচিএলক ইয়াৰ গ্ৰাহকক বিদ্যুতৰ বিল, বন্ধ আৰু পুনৰুদ্ধাৰ, আৰু ইয়াৰ কাৰণ আৰু ম্যাদ সম্পৰ্কে অৱগত কৰা ' বা জাননী প্ৰেৰণ কৰা ' গ্ৰাহকসকলে এপিডিচিএল অনলাইন পঞ্জীয়ন প্ৰপত্ৰত তেওঁলোকৰ জীৱিকাৰ বিৱৰণ আপডেট কৰিব লাগিব উপভোক্তাসকলৰ জীৱিকাৰ বিৱৰণে এপিডিচিএলক আপোনাৰ প্ৰ'ফাইলভালদৰে জানিবলৈ সহায় কৰিব


এপিডিচিএল অনলাইন ডাটা আপডেট:

.পি.ডি.চি.এল.- শেহতীয়া অধিসূচনা অনুসৰি, সকলো গ্ৰাহকে তেওঁলোকৰ নিম্নলিখিত ব্যক্তিগত বিৱৰণ আপডেট/পঞ্জীয়ন কৰিবলৈ পুনৰাবৃতলোচনা কৰিছে:

 

1. নাম

2. উপভোক্তা নম্বৰ

3. 'বাইল নম্বৰ

4. আধাৰ নং (যদি উপলব্ধ হয়)

5. ইমেইল আইডি (যদি উপলব্ধ)

. জীৱিকা

 

এপিডিচিএলত 'বাইল নম্বৰ কেনেদৰে পঞ্জীয়ন কৰিব?

গ্ৰাহকসকলে ওপৰোক্ত বিৱৰণবোৰ অনলাইন বা অফলাইনআপডেট কৰিব পাৰে গ্ৰাহকসকলে নিম্নলিখিত দুটা প্ৰক্ৰিয়াৰ যিকোনো এটা বাছনি কৰিব পাৰে:

 

1. অনলাইন প্ৰক্ৰিয়া: এপিডিচিএল অফিচিয়েল ৱেবছাইট ব্যৱহাৰ কৰা

2. অফলাইন প্ৰক্ৰিয়া: সংশ্লিষ্ট বৈদ্যুতিক উপ-বিভাগ কাৰ্যালয়লৈ গৈ


.পি.ডি.চি.এল. 'বাইল নম্বৰ আপডেটৰ অনলাইন প্ৰক্ৰিয়া:

ইয়াত আমি তলত দিয়া পদক্ষেপবোৰ অনুসৰণ কৰি এপিডিচিএল অফিচিয়েল ৱেবছাইটলৈ গৈ অনলাইন 'বাইল নম্বৰ আপডেটৰ সম্পূৰ্ণ প্ৰক্ৰিয়াৰ বিষয়ে আলোচনা কৰিবলৈ গৈ আছোঁ:

Step 1:
এপিডিচিএল ৱেবছাইট www.apdcl.org চাওক

Step 2: '
উপভোক্তা 'বাইল নম্বৰ আপডেট কৰক' টেবত ক্লিক কৰক এটা নতুন পৃষ্ঠা খোলা '

Step 3:
নতুন পৃষ্ঠাত, আপোনাৰ "উপভোক্তা নম্বৰ" প্ৰবিষ্ট কৰক আৰু নীলা "কাড়" বুটামত ক্লিক কৰক নতুন পৃষ্ঠা এটা পুনৰ খোলা '
Step 4:
এতিয়া আপোনাৰ সকলো বিৱৰণ প্ৰবিষ্ট কৰক: 'বাইল নম্বৰ (বাধ্যতামূলক), জীৱিকা (বাধ্যতামূলক), ইমেইল আইডি (বৈকল্পিক) আৰু আধাৰ নং (বৈকল্পিক)
Step 5:
পৃষ্ঠাটো পূৰণ কৰাৰ পিছত, দাখিল ক্লিক কৰক

Step 6:
আপোনাৰ 'বাইল নম্বৰলৈ এটা 'টিপি প্ৰেৰণ কৰা ', পৰৱৰ্তী পৃষ্ঠাত আপোনাৰ 'টিপি প্ৰবিষ্ট কৰা ' আৰু "প্ৰমাণিত" ক্লিক কৰক

অৱশেষত, আপুনি সফলতাৰে আপোনাৰ 'বাইল নম্বৰ আৰু অন্যান্য বিৱৰণ এপিডিচিএল- সৈতে পঞ্জীয়ন কৰিছে

 

এপিডিচিএল 'বাইল নম্বৰ আপডেটৰ অফলাইন প্ৰক্ৰিয়া:

অফলাইন মোডৰ দ্বাৰা 'বাইল নম্বৰ পঞ্জীয়ন/আপডেট কৰিবলৈ গ্ৰাহকসকলে সংশ্লিষ্ট বৈদ্যুতিক উপ-বিভাগকাৰ্যালয়লৈ যাব লাগে আৰু নিম্নলিখিত সকলো ডাটা লিখনি এখন কাকতত দাখিল কৰিব লাগে

 

1. নাম

2. উপভোক্তা নম্বৰ

3. 'বাইল নম্বৰ

4. আধাৰ নং (যদি উপলব্ধ হয়)

5. ইমেইল আইডি (যদি উপলব্ধ)

. জীৱিকা

 

.পি.ডি.চি.এল. 'বাইল নম্বৰ পঞ্জীয়ন অন্তিম তাৰিখ:

আপোনাৰ 'বাইল নম্বৰ, আধাৰ নম্বৰ, এপিডিচিএলৰ সৈতে ইমেইল আইডি পঞ্জীয়ন/আপডেট কৰাৰ অন্তিম তাৰিখ হৈছে 31 জুলাই 2021 যদি আপুনি 31 জুলাই বা তাৰ আগতে আপোনাৰ বিৱৰণ দাখিল কৰাত বিফল হয়, আপোনাৰ বিদ্যুৎ সংযোগ অস্থায়ীভাৱে সমাপ্ত কৰা ' পাৰে

 

গুৰুত্বপূৰ্ণ লিংকসমূহ

এপিডিচিএল 'বাইল নম্বৰ আপডেট: ইয়াত ক্লিক কৰক

অফিচিয়েল অধিসূচনা: ইয়াত ক্লিক কৰক

অফিচিয়েল ৱেবছাইট: www.apdcl.org